tel. 48 / 387 26 67, 505 830 750
wycieczki@artur.radom.pl
LICZBA DNI ILE OSÓB CENA
5 45 + 3 op

W PROGRAMIE M.IN:

  • MONACHIUM: Zwiedzanie Opery, Starego Miasta- Kościół NMP, Ratusz, Rezydencja Wittelsbachów, następnie zwiedzanie Olimpiapark- miasteczka olimpijskiego, gdzie w 1972 r. odbywały się Igrzyska Olimpijskie.
  • Przejazd wzdłuż alpejskich krajobrazów do zamków Ludwika Bawarskiego NEUSCHWANSTEIN oraz HOCHENSCHWANGAU. Niepowtarzalna i bajkowa architektura zamków przyczyniła się do faktu, że jest to najbardziej uroczy zakątek Bawarii. Spacer do Mostu Marienbricke, z którego rozciąga się niepowtarzalny widok i który łączy dwa brzegi wąwozu Poellat.
  • LINDERHOF – gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Odwiedzimy pełne przepychu wnętrza zamku, który jest nazywany królewską willą. Spacer po ogromnym, okalającym zamek parku z przepięknymi ogrodami.
  • ZUGSPITZE – wjazd na szczyt kolejką zębatą (ok. 30 min.), zjazd kolejką linową (ok. 10 min.).
  • GARMISCH- PARTENKIRCHEN, w której odbywają się zawody skoków narciarskich zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni.
  • Przejazd nad JEZIORO CHEMSSE – zwana „bawarskim morzem”. Jest trzecim największym jeziorem Niemiec. REJS STATKIEM na wyspę Herreninsel, zwiedzanie zamku HERRENCHIEMSEE największej rezydencji Ludwika II, repliki Wersalu. Wzorowany był na francuskim Wersalu, dlatego też nie brak w nim przepychu i pozłacanych elementów. Na uwagę zasługuje szczególnie imponująca sala lustrzana, która – z odrobiną wyobraźni – dzięki kilkunastu lustrom i ozdobnym żyrandolom pozwala cofnąć się do królewskich czasów. Zachwyca nie tylko samo wnętrze pałacu, ale również okolice wokół niego. Utrzymane w stylu francuskim ogrody stanowią dopełnienie ówczesnych zasad. Punktem centralnym jest ogromna fontanna z anielskimi rzeźbami.