tel. 48 / 387 26 67, 505 830 750
wycieczki@artur.radom.pl
LICZBA DNI ILE OSÓB CENA
1 1 180

Termin: 1.04.2023 (sobota)

Cena: 180 zł/os

ZWIEDZANIE:

  •  Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej – ośrodek kultu maryjnego o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym. Sanktuarium związane jest z objawieniem maryjnymi i uznawanym za cudowny, obrazem Matki Boskiej Licheńskiej.
  • Golgotyto betonowo – kamienna góra o wysokości 25 m, znajdująca się w centralnej części Sanktuarium. Powstała jako dzieło pokuty i przebłagania.
  • Źródełkanie jest powiązane z objawieniami Matki Bożej, ale są świadectwa osób, które po zaczerpnięciu wody ze źródełka, z wiarą powierzały się Bogu i doznały łaski uzdrowienia.
  • Kaplicy Krzyża Świętego – znajduje się w dolnej części kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. W ołtarzu mieści się krucyfiks, z którym związana jest niezwykła historia z czasów II wojny światowej.
  • Kościoła św. Doroty – ufundowany w 1415 roku przez biskupa poznańskiego Andrzeja Łaskarz. Kościół powstał ku czci świętej Doroty z Cezarei, Panny i Męczenniczki, będącej patronka jego matki. W latach 1858-2006 był głównym kościołem sanktuarium maryjnego w Licheniu Starym.
  • Lasu Grąblińskiego– to oddalony od Sanktuarium o 2 km, będący miejscem wielu objawień jest obowiązkowym przystankiem pielgrzymów. Znajdują się tu stacje Drogi Krzyżowej i Kaplice. Las jest doskonałym miejscem modlitw, ale także idealną lokalizacją na odpoczynek w otoczeniu zieleni i ciszy.

Wyjazd z Radomia 7.00.

 

CENA ZAWIERA:  przejazd autokarem, opiekę pilota, usługa przewodnika, ubezpieczenie  NNW.