tel. 48 / 387 26 67, 505 830 750
wycieczki@artur.radom.pl
LICZBA DNI ILE OSÓB CENA
6

W PROGRAMIE M.IN

 • Spacer po Dzielnicy Les Halles z imponującym Centrum Pompidou.
 • Paryż nad Sekwana i Paryż – Dwóch Wyspspacer wzdłuż Sekwany, dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są najważniejszym punktem w jego historii.Pont Neuf – najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat. Conciergerie –  średniowieczny monumentalny budynek z czarnymi stożkowatymi daszkami. Jest to najstarsze więzienie Paryża, a także jedno z najlepiej zachowanych na świecie. Sanktuarium Sainte Chapelle – powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej – korony cierniowej Chrystusa. Katedra Notre Dame – Katedra Najświętszej Marii Panny to naoczny świadek osiemset letniej historii tego miasta. Nie zapomnimy o miejscach szczególnie ważne dla Polaków. Na wyspie świętego Ludwika, na Quai de Béthune pod numerem 36 mieszkała do swojej śmierci Maria Curie Skłodowska,  Pałac Sprawiedliwości, Świętą Kaplicą, Pałac Lambert –  XVII-wieczny pałac stał się największym centrum politycznym, kulturalnym i socjalnym dla Polaków żyjących na obczyźnie.
 • Dzielnica Łacińska: Pałac Luksemburski – siedziba Senatu Francji, spacer po ogrodach, Panteon, Sorbona, College de France, Bulwar Św. Michała
 • Wieża Eiffla (wjazd) – spacer po Polach Elizejskich- najsłynniejszej alei świata z okazałym Łukiem Triumfalnym, plac Trocadero, z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na wieżę, najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża i zarazem symbol Francji. Dalej kierujecie się przez ogrody Trocadero do Placu Warszawy, koło którego znajduje się Pomnik Żołnierza Polskiego. Potem przez most Pont D’Iena z którego rozciąga się piękny widok zarówno na Palais de Chaillot, Sekwanę, jak i na wieżę. Na samą wieżę można wjechać windami lub wejść po schodach.
 • Zwiedzanie Luwru(zwiedzanie odbywa się z audioguide po polsku). Wielki Luwr jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata.
 • Rejs statkiem po Sekwanie – podczas rejsu po Sekwanie pokładzie statku  Bateaux Parisiens przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę EifflaKatedrę Notre Dame, czy Grand Palais. Opłyniesz także dwie wyspy, od których rozpoczęła się historia Paryża.
 • Wzgórze Montmartre – należy do najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. Zobaczymy: Bazylikę Sacre Coeur, Plac du Tertre, Plac Pigalle z licznymi teatrami i kabaretami m.in. Moulin Rouge. Wśród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy. 
 • WERSAL – pałac wersalski, będący synonimem przepychu, świetności i klasycznego baroku, jest odwiedzany i podziwiany przez turystów
 • Elegancki Paryż paryskiemu zbytku i przepychu warto przyjrzeć się, zaczynając od spaceru Bulwarami Hausmanna, wielkiego urbanisty drugiej połowy XIX wieku. Zobaczymy stylowe i atrakcyjne lokalizacje, popularne ulice i dzielnice w Paryżu. Odwiedzimy pachnące muzeum perfum Fragonard  – które proponuje bogaty wybór pachnideł, mydeł, olejków i innych kosmetyków, a dzięki wizycie w muzeum poznasz fascynującą historię perfum. W trakcie 2 godzinnej wycieczki przejdziemy Wielkimi Bulwarami pełnymi sklepów i restauracji, Opera Charlesa Garniera

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem
 • Opłaty parkingowe i drogowe
 • Zakwaterowanie – 3 noclegi
 • Wyżywienie – 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 • Opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie NNW i KL

CENA NIE ZAWIERA: 

  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów