LICZBA DNI | ILE OSÓB | CENA |
2 |
W PROGRAMIE M.IN
- LIPNICA MUROWANA – Kościół św. Leonarda z końca XV w. to jeden z najstarszych i najcenniejszych kościołów drewnianych w Małopolsce. Według tradycji zbudowano go w 1141 r. na miejscu pogańskiej gontyny, z której podobno pochodzi tzw. słup Światowida, wspierający z tyłu ołtarz św. Leonarda. Wnętrze kościoła zdobi dekoracja malarska (polichromia) z różnych okresów, od końca XV do pocz. XVIII w., m. in. : Ukrzyżowania, Ostatniej Wieczerzy i Sądu Ostatecznego, sceny z Męki Pańskiej oraz Dekalogu. Wśród cennego wyposażenia odnajdziemy: rzadki feretron procesyjny z płaskorzeźbą Trójcy Świętej i pozytyw szkatulny (do dziś grający). Obiekt jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.
- CHRONOWO – Kościół pw. Ducha Świętego zbudowany został w XVII w. Wnętrze świątyni ozdobione jest polichromią wykonaną w 1930 r. Wyposażenie pochodzi z doby baroku, uwagę zwraca ołtarz główny z obrazem Zesłanie Ducha Świętego i pięknymi spiralnymi kolumnami. Ołtarze boczne zdobią obrazy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Serca Jezusowego.
- GOSPRZYDOWO – Kościół pw. Św. Urszuli wzniesiono w XVII w.. Wewnątrz: sklepienia kolebkowe, a stropy i ściany zdobi figuralna polichromia z XIX r. W ołtarzu gł. – dwa otoczone kultem obrazy Matki Bożej Gosprzydowskiej (jeden z 2. poł. XVI w., drugi z ok. 1700 r.). W zwieńczeniu ołtarza widnieje obraz św. Urszuli, osłaniający płaszczem towarzyszki. Na kamiennej, gotyckiej chrzcielnicy z XV w. widnieje herb Starykoń oraz ornament z odwróconych lilii. W kaplicy znajduje się XX-wieczny ołtarz Grobu Bożego.
- IWKOWA – Kościół cmentarny Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny poch. z 2. poł. XV w. i jest jednym z najstarszych kościołów w Małopolsce. Do naszych czasów przetrwały fragmenty późnorenesansowej polichromii figuralnej. Sceny w prezbiterium, przedstawiające apostołów i Mękę Pańską. W nawie: dwa piękne portale z XV w. Do najcenniejszych zabytków kościoła należą rzeźby na belce tęczowej: krucyfiks z XV w. oraz postacie Matki Bożej i Jana Ewangelisty z końca XIV w.
- SOBOLÓW – Kościół parafialny Wszystkich Świętych poch. z końca XVI w. Jest to jednonawowa budowla o konstrukcji zrębowej. W prezbiterium – grupa Ogrojca z XX w.: anioł wręczający Chrystusowi kielich. Najstarszym zabytkiem świątyni jest obraz przedstawiający Ukrzyżowanie. W ołtarzu gł. z XIX w. znajduje się obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, a obrazy w nawie wyobrażają sceny z duszami czyśćcowymi.
- TYMOWA – Kościół św. Mikołaja Biskupa wzniesiono w XVIII w. – świątynia konstrukcji zrębowej, oszalowana, otoczona otwartymi, bogato rzeźbionymi sobotami (z 1913 r.). Na fasadzie znajduje się figura Chrystusa. Dekoracja malarska ścian i stropów pochodzi z 1913 r. i składają się na nią sceny figuralne i ornamenty z widocznymi wpływami sztuki młodopolskiej. W rokokowym ołtarzu głównym widnieją barokowe obrazy św. Mikołaja i św. Trójcy.
CENA ZAWIERA:
- Przejazd autokarem
- Opłaty parkingowe i drogowe
- Zakwaterowanie – 1 nocleg
- Wyżywienie – 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
- Opiekę pilota i lokalnego przewodnika
- Ubezpieczenie NNW i KL
CENA NIE ZAWIERA:
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.